The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Augalinių virškinimo fermentų kompleksas.

Su amžiumi virškinimo fermentų gamyba žmogaus organizme mažėja. Daugumai suaugusiųjų per 50 metų, virškinimo fermentų gamyba būna sumažėjusi apie 30 %. Virškinimo fermentų gamyba taip pat mažėja dėl alkoholio vartojimo, ligų, kofeino vartojimo, streso, žvarbaus oro, nėštumo metu.

Herbavel Digestive Enzymes Blend

Digestive Enzymes Blend

  • Unikali augalinių fermentų ir žolelių formulė
  • Sudėtyje esantys fermentai – betaino hidrochloridas, lipazė, amilazė, proteazė, bromelainas ir papainas

Dėl kokių priežasčių virškinimo fermentai gali nustoti tinkamai veikti organizme?

Pirmiausiai – įvairios ligos gali stabdyti tinkamą virškinimo fermentų gamybą. Pvz.:

Kasos problemos, įskaitant cistinę fibrozę, kasos vėžį, ir ūminį arba lėtinį pankreatitą;
Žarnyno gaurelių disfunkcijos, sunkiausia iš jų Celiakinė liga;
Kitos ligos, pvz., Krono liga, taip pat gali sukelti sunkių problemų.

Bet net ir tuo atveju, kai nesergate jokiomis akivaizdžiomis ligomis – nebūtinai viskas veikia tinkamai:

Virškinimo fermentų trūkumą gali sukelti nepakankama virškinamojo trakto veikla (sąlygota maisto alergijų, žarnyno pralaidumo, disbiozės, parazitinių infekcijų ir t.t.);
Senėjimas siejamas su sumažėjusia virškinimo funkcija. Nors kol kas dar nėra aišku ar tai susiję su senėjimu ar su „neteisingu senėjimu“;
Per mažas skrandžio rūgštingumas. Jei skrandžio rūgštingumas per mažas, tikėtina, kad neturite pakankamai virškinimo fermentų;
Lėtinis stresas. Tai dažniausiai pasitaikanti problemų susijusių su virškinimo fermentais priežastis. Streso metu apkraunamos kitos organizmo funkcijos, dėl to stipriai sumažėja fermentų gamyba.

Kaip spręsti virškinimo fermentų trūkumą?

Paleo tipo dietos gali padėti atkurti normalią virškinimo sistemos funkciją (įskaitant virškinimo fermentus). Mitybos pokyčiai gali padėti mažinti organizmo uždegimus, pagerinti virškinamojo trakto veiklą, maistinių medžiagų įsisavinimą, pagerinti gerųjų žarnyno bakterijų balansą.
Tačiau, vien kokybiško ir tinkamo maisto valgymas nebūtinai padės išspręsti visas problemas. Netinkamas virškinimas – dar vienas dalykas, kurio vien dieta gali ir neišspręsti.
Lėtinio streso valdymas – itin svarbus siekiant atkurti sveiką virškinimo funkciją. Dauguma mūsų dėl nuolatinio skubėjimo maistą tiesiog “ryte ryja” atsisėdę prie stalų arba netgi eidami. Dauguma skubame, lekiame ir neteikiame didelės svarbos maisto virškinimui. Kai atsisėdame valgyti – reikėtų atsipalaiduoti ir daryti tai neskubant ir stipriai neapkraunant virškinimo sistemos.
Galiausiai, net ir po gyvensenos ir mitybos pokyčių gali reikėti virškinimo fermentų papildų, siekiant užtikrinti, kad organizmas maistą skaidytų tinkamai.

Kaip sužinoti ar turėčiau vartoti virškinimo fermentų papildus?

Geriausias būdas sužinoti – išmatų tyrimu įvertinti ar maistas pakankamai suvirškinamas ir kaip gerai jūsų organizmas gamina virškinimo fermentus. Galite kreiptis į specialistus, kurie atliktų tokį tyrimą.

Simptomai, kurie gali rodyti, kad turite problemų su virškinimo fermentais:

Dujos ir pilvo pūtimas po valgių;
Jausmas, kad skrandyje yra maisto (akmuo skrandyje, sunkus skrandis);
Sotumo jausmas ateina vos po keleto maisto kąsnių;
Nesuvirškintas maistas išmatose (kartais pasitaikantis vienas kitas maisto gabaliukas – nieko tokio, bet jei visas turinys panašus į nesuvirškintą maistą – gali būti ženklas, kad kažkas ne taip);
Virškinimo fermentai yra labai saugūs, todėl visada galite juos išbandyti ir pasižiūrėti ar pastebite kažkokių virškinimo pokyčių.

Kaip išsirinkti virškinimo fermentus?

Vaistinių ir kt. parduotuvių lentynose galite rasti įvairių virškinimo fermentų – tai gali būti vienos rūšies arba įvairių rūšių fermentų mišinys. Jei nenorite daug eksperimentuoti siekdami išsiaiškinti kokių fermentų jums reikia – rekomenduojame rinktis įvairių virškinimo fermentų mišinius.

Kaip ir su visais maisto papildais – reikėtų atsižvelgti į šiuos kriterijus:

Kokybė ir kaina. Pigiausių maisto papildų pirkimas beveik visada yra pinigų švaistymas – dažniausiai niekada negausite naudos, kurios tikitės. Rinkdamiesi fermentus – neieškokite pigiausio prekinio ženklo lentynose.

Šaltiniai. Yra trys pagrindiniai virškinimo fermentų šaltiniai:

  • Iš vaisių (išgauti iš papajų ar ananasų) – veikia gerai kai kuriems žmonėms, bet neretai nepakanka tiems, kuriems reikia stipresnės pagalbos;
  • Iš gyvūninės kilmės šaltinių – netinkami vegetarams ir veganams bei gali būti ne visiškai stabilūs. Kai kuriems veikia gerai, bet dauguma profesionalų tokių nerekomenduoja;
  • Iš augalų. Tai stabiliausi iš visų virškinimo fermentų, plataus poveikio;
  • Fermentų mišiniai. Dauguma žmonių teigiamą efektą gauna iš virškinimo fermentų mišinių. Rinkdamiesi produktus skaitykite etiketes ir žiūrėkite, kad mišiniai apimtų min. šiuos fermentus – proteazę (skaido baltymus), lipazę (skaido riebalus), amilazę (skaido angliavandenius).

Stiprumas. Fermentai vertinami įvairiose skalėse, kurios yra pernelyg sudėtingos, kad į jas gilintis. Tačiau žiūrėkite, kad prie fermentų būtų nurodyti skaičiai rodantys jų stiprumą. Jei jokių skaičių nėra – įprastai reiškia, kad tai prastas produktas.

Kada ir kiek virškinimo fermentų turėčiau vartoti?

Virškinimo fermentus vartokite kartu su maistu. Kai kurie žmonės labai sureikšmina laiką, kada juos reikėtų tiksliai vartoti – bet paprasčiausiai vartokite panašiu metu, kai valgote. Bet kuriuo metu, 30 minučių intervale kai valgote, jie bus naudingi.
Jei produktas kokybiškas, daugumai žmonių užtenka suvartoti 1–2 kapsules pagrindinių valgymų metu. Užkandžiavimų metų papildomai vartoti fermentų nereikia – nebent situacija su virškinimu labai bloga.
Kai nusistatote tinkamą dozę, kuri gerai veikia, simptomai susiję su virškinimo fermentų trūkumu turi praeiti. Jei nepraeina – bandykite lėtai didinti dozę, pvz., kiekvieno valgio metu dozę padidinkite viena kapsule ir stebėkite pokyčius. Pastaba. Palaukite bent tris dienas (galima iki savaitės), kad tiksliai įvertintumėte kaip fermentai veikia.

Digestive Enzymes Blend

  • Unikali augalinių fermentų ir žolelių formulė
  • Sudėtyje esantys fermentai – betaino hidrochloridas, lipazė, amilazė, proteazė, bromelainas ir papainas
Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais