The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Dažniausi klausimai apie lieknėjimą

Pateikiame atsakymus į keletą pagrindinių mūsų klientams kylančių klausimų apie antsvorį, lieknėjimą ir pagalbines priemones siekiant rezultatų, tai yra apie maisto papildus.

Kodėl auga svoris?

Atmetus įvairius sveikatos sutrikimus, pagrindinė ir dažniausia priežastis kodėl auga svoris – dienos metu suvartojate daugiau kalorijų nei organizmas jų išeikvoja. Kalorijų perteklių, riebalų pavidalu, organizmas kaupia „blogesniems laikams“. Greičiausiai svoris auga jei daug ir nenaudingų kalorijų valgote vakarais.

Kas yra nenaudingos kalorijos?

Riebalai. Angliavandeniai. Baltymai.

Iš skirtingų maistinių medžiagų grupių gaunamos kalorijos turi skirtingą įtaką mūsų organizmams. Vis dar daugybė žmonių su antsvoriu įpratę sieti per didelį riebalų vartojimą. Tiesa, kad suvartojamas riebalų kiekis yra svarbus, o ypatingai reikėtų apriboti blogųjų riebalų vartojimą. Blogieji riebalai – pirmiausiai tai gyvūninės kilmės produktai – riebi mėsa ir pieno produktai (daugiau informacijos apie riebalus rasite čia).

Tačiau, didžiausią įtaką svoriui daro angliavandeniai. Per didelis angliavandenių vartojimas virsta riebalais ant mūsų kūnų. Angliavandeniai skirstomi į sudėtinius ir paprastuosius.

Paprastieji angliavandeniai – saldumynai, saldūs gėrimai, baltų miltų gaminiai (bandelės, batonai, pyragai, pyragaičiai), įvairūs desertai, jogurtai (juose būna labai daug cukraus), sūreliai ir kai kurie kiti pieno produktai, šokoladai, cukrus. Visi šie produktai yra greitai įsavinami, greitai suteikia energijos, tačiau jų perteklius taip pat greitai paverčiamas riebalais. Jei valgote daug tokio tipo angliavandenių, labai tikėtina, kad turite antsvorio. O jei dar mėgstate mėgautis tokių angliavandenių turinčių produktų vakarais – jūs tampate nesustabdoma riebalų gaminimo mašina.

Sudėtiniai angliavandeniai – gerokai naudingesni žmogaus organizmui. Juos organizmas įsisavina lėčiau, iš tokių angliavandenių gaunamos energijos užtenka ilgiau ir ji paskirstoma tolygiau. Todėl taip greitai neišalkstate, kaip prisivalgę įvairiausių bandelių. Sudėtiniai angliavandeniai – įvairios kruopos (ryžiai, grikiai, avižos, bolivinės balandos, kuskusas), pilno grūdo produktai (rudi makaronai, duona).

Baltymai – organizmo statybinė medžiaga. Jų vartojimo galima beveik neriboti, o lieknėjant – netgi rekomenduojama vartoti daugiau (daugiau informacijos apie baltymus rasite čia).

Ką reikia daryti norint sulieknėti?

Idealiausiu atveju reikėtų atsisakyti greitųjų angliavandenių, o sudėtinius vartoti pirmoje dienos pusėje – pusryčių ir pietų metu. Vakarienės metu angliavandenių reikėtų visiškai vengti. Ką tada valgyti? Įvairias salotas su liesa mėsa ar žuvimi, liesą varškę. Salotas galima pagardinti prieskoniais, citrinos rūgštimi, alyvuogių aliejumi. Reikėtų vengti įvairių padažų ir majonezų – nes tai nenaudingi ir dažniausiai labai daug kalorijų turintys produktai.

Kam reikalingi maisto papildai lieknėjimui?

Maisto papildai reikalingi siekiant papildyti mitybą tam tikromis maistinėmis medžiagomis, kurios gali padėti pagreitinti lieknėjimo procesą. Kadangi antsvoris tampa vis didesne šių laikų problema – mokslininkai skiria vis daugiau dėmesio šiai problemai ir ieško būdų kaip galėtų padėti žmonėms sulieknėti.

Kaip veikia maisto papildai skirti lieknėjimui?

Kokybiški maisto papildai, priklausomai nuo sudedamųjų dalių, gali:

  • Padėti palaikyti normalią maistinių makromedžiagų apykaitą
  • Padėti palaikyti normalią gliukozės koncentraciją kraujyje
  • Blokuoti angliavandenių įsisavinimą
  • Mažinti potraukį saldumynams
  • Suteikti sotumo jausmą
  • Mažinti apetitą

Įspėjimas. Net ir vartojant kokybiškiausius maisto papildus visas rezultatas gali nueiti per niek, jei nesilaikysite pagrindinių mitybos taisyklių ir vartosite per daug kalorijų (ypatingai paprastųjų angliavandenių). Maisto papildai skirti pagreitinti lieknėjimo procesą, tačiau ne visą darbą atlikti už jus.

Vartoju maisto papildus lieknėjimui, bet rezultato jokio. Kodėl?

Tikėtina, kad maisto papildus vartojate labai trumpai arba neatlikote jokių mitybos korekcijų. Jei neatliekate mitybos korekcijų – papildus turite vartoti ilgą laiką (keletą mėnesių iš eilės ir ilgiau) – tačiau ir tokiu atveju progresas bus lėtas. Norėdami lieknėti efektyviai – koreguokite mitybą ir derinkite ją su maisto papildų vartojimu.

Kaip greitai galima sulieknėti?

Neretai pasitaikanti žinutė mums – geriu maisto papildus jau tris dienas, o dar nesulieknėjau. Taip, dauguma esame nekantrūs. Tačiau tikėtis pasiekti rezultatų per keletą dienų ar savaitę – nerealu. Juk greičiausiai nereikalingus kilogramus kaupėte ne vienerius metus – todėl reikės šiek tiek kantrybės, kol jų atsikratysite. 500 g – 1 kg per savaitę – labai geras lieknėjimo greitis. Spartesnis lieknėjimas įmanomas – tačiau nerekomenduojamas, nes gali sukelti sveikatos problemų.

Mačiau reklamą, kurioje teigiama, kad per mėnesį atsikratysiu 10 kilogramų antsvorio.

Jei tai ne plastikos chirurgų reklama siūlanti nusiurbti riebalus nuo jūsų kūno – netikėkite tokiomis reklamomis. Dar nėra sukurta tokių produktų, kurie natūraliai leistų pasiekti tokių rezultatų. Daugiau įsigilinę į tokias reklamas pamatysite, kad tai yra paprasčiausi, dažniausiai pigios sudėties ir mažai naudingų sudedamųjų medžiagų turintys produktai. Visi natūralūs ir kokybiški produktai reikalauja šiek tiek pastangų ir kantrybės.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais