The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Ciberžolė

Ciberžolė

Ciberžolė daugiausiai žinoma kaip prieskonis, priklausantis imbierinių augalų šeimai. Tam, kad pagaminti mums įprastus prieskonių miltelius, ciberžolės šakniastiebiai surenkami, išverdami, išdžiovinami ir tada susmulkinami. Geltonai oranžinės spalvos prieskoniai naudojami tradiciniuose kario receptuose, garstyčiose, sūriuose ir panašiai.

Be viso to, ji taip pat svarbi ir tradicinėje medicinoje, pvz., Ajurvedos.  Dėl galimos naudos sveikatai, ciberžolė yra šiuolaikinių mokslinių tyrimų objektas. Tyrimai rodo, kad tai galingas antioksidantas turintis priešuždegiminių ir imunitetą stiprinančių savybių.

Ciberžolės nauda (kokia ciberžolės nauda organizmui?)
Ciberžolė su juodaisiais pipirais (kodėl kartu su ciberžole rekomenduojama vartoti juoduosius pipirus?)
Kaip sustiprinti imuninę sistemą?

CIBERŽOLĖS ISTORIJA

Žmonės naudojo ciberžolę kaip prieskonį, dažiklį, kosmetiką ir vaistažolę jau tūkstančius metų. Ji buvo plačiai paplitusi Indijoje, Viduriniuose Rytuose, Graikijoje. Istorikai ir archeologai aptiko daug įrodymų, kad ciberžolė naudojama jau nuo seniausių laikų. Pateikiame keletą pavyzdžių:

  • Tyrėjas Marco Polo rašė apie ciberžolę. Jis nurodė, kad Kinijoje augantis augalas buvo panašus į šafraną, todėl viduramžių žmonės jį vadino indų šafranu;
  • Asirų tekstuose šis augalas buvo paminėtas maždaug 600 metų prieš Kristų;
  • Garsusis senovės Graikijos gydytojas Dioscorides įtraukė ciberžolę į medicininių augalų sąrašą.

Įvairiose kultūrose ciberžolė buvo laikoma neatskiriama socialinės struktūros dalimi. Augalas buvo taip įtrauktas į kasdienį gyvenimą, kad apie jį buvo dainuojama dainose, rašoma eilėraščiuose. Pavyzdžiui, Polinezijos saloje Tikopijoje vietiniai žmonės įtraukė ciberžolę į įvairias gyvenimo sritis:

  • Ciberžolės pigmentas buvo naudojamas veido ir rankų puošimui, sijonų dažymui, kuriuos dėvėdavo tradicinių šokių metu;
  • Prieš palaidojimą ciberžolės milteliais apibarstydavo mirusiuosius;
  • Sumaišyta su kokosų aliejumi ciberžolė buvo naudojama „išlaisvinti“ šeimos narius nuo gedulo prieš šokių festivalius;
  • Ciberžolės lapus naudojo ritualinių papuošalų gamybai.

Nors tiksli kilmės šalis nėra žinoma, manoma, kad ciberžolė kilusi iš dabartinio Vietnamo teritorijų. Šiais laikais ciberžolė daugiausiai siejama su Indija ir yra svarbi Indijos pramonės ir kultūros dalis. Dauguma ciberžolės yra užauginama būtent ten.

Šiuolaikiniame pasaulyje ciberžolė vis dažniau vartojama imuniteto ir organizmo stiprinimui. Ypatingai šaltaisiais metų mėnesiais, kai žmonės daugiau dėmesio skiria sveikatai. Manoma, kad ji gali padėti sustiprinti imuninę sistemą, nes pasižymi antioksidacinėmis, priešuždegiminėmis ir antimikrobinėmis savybėmis.

MAISTINĖS MEDŽIAGOS CIBERŽOLĖJE

Maistinių medžiagų analizė rodo, kad ciberžolėje yra daug vitaminų ir mineralų, tokių kaip riboflavinas, tiaminas, askorbo rūgštis, niacinas, kalcis, fosforas, natris, kalis ir geležis. Be to, joje yra skaidulų, cukrų ir baltymų. Augalas taip pat yra Omega-3 riebiųjų rūgščių ir α-linoleno rūgšties šaltinis.

Ciberžolėje yra daugiau kaip šimtas įvairių junginių, tačiau kurkuminas išlieka svarbiausiu dėl jo stabilumo ir tinkamumo naudoti vaistų formulėse. Jis pasižymi stipriu priešuždegiminiu poveikiu ir yra labai stiprus antioksidantas.

CIBERŽOLĖ AJURVEDOJE, KINŲ IR ŠIUOLAIKINĖJE MEDICINOJE

Ciberžolė suvokiama kaip prieskonis, turintis daug medicininių savybių. Šis prieskonis buvo naudojamas preparatuose virškinimo ir menstruacijų gydymui, taip pat energijos lygiui didinti, vidiniams parazitams naikinti.

Pietų Azijos šalyse ciberžolė naudojama kaip antibakterinis agentas nudegimų, sužeidimų ir pjūvių gydymui. Indijoje augalas naudojamas grožio kremuose, antibakteriniuose losjonuose, apsauginiuose kremuose nuo saulės, taip pat maisto gamyboje.

Svarbu paminėti, kad šis augalas taip pat buvo naudojamas sunkių sveikatos būklių gydymui: artritui, astmai, alergijoms, kepenų sutrikimams, sinusitui, taip pat gydant nesudėtingas ligas, tokias kaip kosulys, peršalimas ir sloga.

Ciberžolė taip pat buvo naudojama kaip kraujo valymo priemonė, padedanti palaikyti gerą kraujotaką. Ir Arjurvedoje ir kinų praktikoje ciberžolė pirmiausiai naudojama skrandžio ligoms gydyti. Todėl ji dažnai dedama į įvairius valgius, kad pagerintų virškinimą ir sumažintų dujų kaupimąsi. Kai kuriais atvejais ciberžolės buvo dedama į pieną ar vandenį ir toks mišinys naudojamas žarnyno sutrikimų, gerklės skausmų ir peršalimo gydymui.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais