The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Blogas kvapas

Blogas burnos kvapas

Blogas burnos kvapas – tai nemalonus kvapas sklindantis iš burnos. Chroniškas blogas burnos kvapas vadinamas halitoze. Tai labiau paplitusi problema nei galėtumėte įsivaizduoti, kuri pasireiškia įvairiomis formomis ir intensyvumu, kurią sukelia daugybė skirtingų veiksnių.

Kas sukelia blogą burnos kvapą?

Dauguma žmonių, kurie kenčia nuo blogo burnos kvapo, nori išsiaiškinti priežastis kodėl jis atsiranda. Bėda ta, kad jį gali sukelti įvairios priežastys, pvz., rūkymas, burnos džiūvimas, ligos (pvz., diabetas) ar maisto vartojimas (rūgštinė mityba, didelis baltymų suvartojimas, reguliarus česnakų ir svogūnų valgymas, perteklinis alkoholio ir kofeino vartojimas).

Gera naujiena yra ta, kad daugumą labiausiai paplitusių priežasčių galima lengvai suvaldyti ir jų išvengti atlikus tam tikrus gyvenimo būdo ir mitybos pokyčius. Nuolatinis blogas burnos kvapas ar halitozė gali būti susijusi su virškinimo sistemos problemomis.

Blogas burnos kvapas ir virškinimas

Virškinimasis traktas driekiasi nuo burnos iki išangės. Tai sistema, kurios pagalba mes valgome maistą, jį suskaidome ir vėliau maisto atliekas pašaliname iš organizmo. Todėl nieko nuostabaus, kad virškinimo problemos gali būti veiksnys arba priežastis sukelianti blogą burnos kvapą. Skrandžio ir žarnyno sutrikimai yra viena pagrindinių blogo burnos kvapo priežasčių.

Maisto virškinimas prasideda burnoje. Seilėse yra virškinimo fermentų, kurie pradeda virškinimo procesą. Seilės taip pat sugeria maisto kvapus, kuriuos išlaiko keletą valandų po to kai maistas nurijamas. Įdomu tai, kad stipriausi kvapai yra iš angliavandenių (cukraus, krakmolo ir celiuliozės), silpnesni iš baltymų ir jokių iš riebalų. Bakterijos burnoje sąveikauja su maistu ir gėrimais, ir gali būti blogo burnos kvapo šaltiniu.

Blogas burnos kvapas, virškinimo fermentai ir maistinės medžiagos

Virškinimo fermentai tampa vis svarbesni kai mes senstame, nes jų gamyba organizme mažėja su amžiumi. Aukštos kokybės, natūralūs virškinimo fermentai esantys maisto produktuose neretai būna sunaikinami po maisto apdorojimo (pvz., jį išvirus ar iškepus). Virškinimo fermentų trūkumas gali turėti įtakos virškinimo efektyvumui. Nepilnai suvirškinto maisto puvimas žarnyne gali įtakoti perteklinių dujų susidarymą, kurios per kraują gali patekti į plaučius ir sukelti blogą burnos kvapą kvėpuojant.

Blogas burnos kvapas ir alergijos maistui

Galbūt nustebsite, kad alergijos maistui arba maisto netoleravimas (pvz., pieno, laktozės ar glitimo) taip pat gali būti vienas iš blogo burnos kvapo veiksnių. Taip yra todėl, kad šios priežastys taip pat įtakoja virškinimą ir gali įtakoti uždegiminius procesus virškinamajame trakte.

Blogą burnos kvapą dėl glitimo netoleravimo patiriantiems asmenims svarbu gerti daug vandens, kad nuplautų bakterijas ir gleivinę bei palaikytų švarią burną. Tai sumažina burnos pH ir padidina deguonies kiekį, abu šie veiksniai padeda kontroliuoti halitozę.

Net ir tie žmonės, kurie nekenčia nuo alergijų arba maisto netoleravimo, dažnai pastebi, kad sumažinus pieno produktų vartojimą dažnai lengviau kontroliuoti (jei ne visiškai pašalinti) blogą burnos kvapą. Taip yra todėl, kad pieno produktai yra rūgštiniai, veikia gleivinę burnoje ir prisideda prie anaerobinės aplinkos, kuri yra puiki terpė bakterijoms.

Candida albicans

Candida yra mielių perteklius (vadinama kandidamikozė) – būklė kuri prasideda virškinamajame trakte ir tada tolygiai pereina į kitas kūno dalis. Tai invazinis parazitas, kuris dažnai prisitvirtina prie žarnyno sienelių ir gali (jei negydomas) tapti nuolatiniu organų gyventoju. Tarp žinomų Candida simptomų yra blogas burnos kvapas.

Dirgliosios žarnos sindromas (DŽS)

DŽS yra nuolatinis virškinimo sutrikimas, kuris sukelia nenormalų jautrumą ir raumenų aktyvumą žarnyne. Tai funkcinis sutrikimas, kuris nesukelia struktūrinių pokyčių organizme. Terminas „DŽS“ dažniausiai vartojamas simptomų rinkiniui (pilvo pūtimui, vidurių užkietėjimui, viduriavimui ir kt.) apibūdinti. Blogas kvapas yra vienas iš tokių simptomų.

Disbiozė

Blogas burnos kvapas dažnai yra vienas iš pirmųjų gerųjų ir blogųjų bakterijų disbalanso organizme įrodymų (techniškai vadinama disbioze). Kai gerųjų bakterijų kiekis organizme yra mažas, dalinai suvirškintas maistas gali pradėti pūti, gaminti dujas ir sukelti toksemiją.

Tai tik keletas su virškinimų susijusių veiksnių, kurie gali įtakoti blogo burnos kvapo atsiradimą. Žinoma yra ir daug visokių kitokių veiksnių. Tačiau tikrai nepakenks jei įvertinsite savo mitybą (įskaitant hidratacijos lygį) ir atliksite tam tikrus pakeitimus. Galbūt tai padės lengvai ir greitai sušvelninti arba panaikinti šią nemalonią būklę.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais