The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Biotinas

Biotinas (Vitaminas B7)

Vitaminas B7 (Vitaminas H – biotinas), geriau žinomas įprastu biotino pavadinimu, yra vienas iš 8 B grupės vitaminų. Visi B grupės vitaminai padeda organizmui versti maistą (angliavandenius) į kurą (gliukozę), kuris naudojamas energijai gaminti. B grupės vitaminai, dažnai vadinami B kompleksu, organizmui padeda asimiliuoti riebalus ir baltymus. B komplekso vitaminai reikalingi sveikoms kepenims, odai, plaukams ir akims palaikyti. Jie taip pat padeda tinkamai funkcionuoti nervų sistemai.

Biotinas padeda jūsų organizmui įsisavinti angliavandenius, riebalus ir aminorūgštis. Jis dažnai rekomenduojamas plaukų ir nagų stiprinimui, jo galima rasti daugybėje kosmetikos produktų skirtų plaukams ir odai.

Kaip ir visi B grupės vitaminai, biotinas tirpsta vandenyje, o tai reiškia, organizmas jo nekaupia. Tačiau, kai kurios žarnyno bakterijos gali sintetinti biotiną. Jo taip pat nedideliais kiekiais yra kai kuriuose maisto produktuose. Biotinas taip pat yra labai svarbus normaliam embriono vystymuisi ir augimui, todėl tai yra ypatingai svarbi medžiaga nėštumo periodu.

Biotino trūkumas nustatomas labai retai. Simptomai – plaukų slinkimas, sausa pleiskanojanti oda, cheilitas (trūkinėjantys lūpų kampučiai), skausmingas ir patinęs liežuvis, kuris tampa purpurinės spalvos (glositas), išsausėjusios akys, apetito nebuvimas, nuovargis, nemiga ir depresija. Žmonės, kurie ilgai maitinami parenteriniu maitinimu (maitinimo būdas, kai maisto komponentai suleidžiami tiesiai į veną), ilgą laiką vartojantys antibiotikus, ar žmonės sergantys Krono liga (lėtinė žarnyno liga, dėl kurios sunkiau įsisavinamos maistinės medžiagos) – dažniau susiduria su biotinio trūkumu.

BIOTINAS MAISTE

Biotino yra alaus mielėse, virtuose kiaušiniuose, ypatingai kiaušinių tryniuose, sardinėse, riešutuose (migdoluose, žemės riešutuose, karijose, graikiniuose riešutuose) ir riešutų svieste, sojos pupelėse, kituose ankštiniuose (pupose, žirniuose), sveikuose grūduose, žiediniuose kopūstuose, bananuose ir grybuose.

Žalio kiaušinio baltyme yra baltymo vadinamo avidinu, kuris trukdo organizmui įsisavinti biotiną.

BIOTINO FORMOS

Biotino yra multivitaminų kompleksuose, B-vitaminų kompleksuose ir atskirai.

Standartiniai kiekiai tabletėse – 10 µg, 50 µg, 100 µg. Gali būti tik biotinas arba mišinys su alaus mielėmis.

REKOMENDUOJAMI KIEKIAI (PER PARĄ)

Rekomenduojami kiekiai per parą priklauso nuo žmogaus amžiaus:

  • Kūdikiai nuo gimimo iki 6 mėnesių: 5 µg
  • Kūdikiai 7 – 12 mėnesių: 6 µg
  • Vaikai 1 – 3 metų: 8 µg
  • Vaikai 4 – 8 metų: 12 µg
  • Vaikai 9 – 13 metų: 20 µg
  • Paaugliai 14 – 18 metų: 25 µg
  • Suaugę 19 metų ir vyresni: 30 µg
  • Nėščios moterys: 30 µg
  • Krūtimi maitinančios moterys: 35 µg
Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais