The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Astaksantino nauda

Astaksantino nauda

Pasaulio gyventojai sensta, o gyvenimo trukmė ilgėja. Remiantis Jungtinių Tautų publikacija, vyresnių nei 65 metų žmonių procentinė dalis padidės nuo 9 % 2019 m. iki 16 % 2050 m. Ilgėjanti gyvenimo trukmė susijusi su didesniu sergamumu, neįgalumu ir priklausomumu.

Sveikas senėjimas ir ilgesnis geros sveikatos periodas siejamas su sveikos gyvensenos, įskaitant sveiką ir subalansuotą mitybą, palaikymu. Taigi sveikesnių produktų, tinkamų vyresnio amžiaus žmonėms, paklausa nuolat didėja.

Veiksmingi antioksidantai gali padėti skatinti sveiką senėjimą.

OKSIDACINIO STRESO VAIDMUO SENSTANT

Žmogaus senėjimas yra dinamiškas ir progresuojantis procesas, susijęs su biologiniais, fiziologiniais, aplinkos, psichologiniais ir elgesio pokyčiais.

Oksidacinis stresas – tai disbalansas tarp reaktyviųjų deguonies rūšių (ROS) gamybos ir antioksidacinės apsaugos. Mūsų organizmas gamina ROS vykstant normalioms žmogaus organizmo medžiagų apykaitos funkcijoms.

Su amžiumi organizmo antioksidacinių ir atstatomųjų mechanizmų veiksmingumas mažėja (1). 

Ilgalaikis didelio kiekio reaktyviųjų deguonies rūšių (ROS) poveikis sukelia oksidacinį stresą ir lemia ilgalaikę mitochondrijų disfunkciją. Vyresnio amžiaus žmonėms tai gali turėti įtakos širdies ir kraujagyslių, smegenų, akių, imuninės sistemos, raumenų ir odos sveikatai.

Veiksmingų antioksidantų vartojimas gali padėti skatinti sveiką senėjimą ir ilgaamžiškumą.

ASTAKSANTINO NAUDA SVEIKAM SENĖJIMUI

Astaksantinas yra vienas galingiausių antioksidantų. Jis daugiau kaip 500 kartų stipresnis už vitaminą E, daug stipresnis už kitus karotinoidus ir kelis tūkstančius kartų stipresnis už vitaminą C (2, 3).

Potenciali astaksantino nauda sveikatai plačiai ištirta daugiau kaip 500 klinikinių ir ikiklinikinių tyrimų visame pasaulyje.

Dėl savo unikalios struktūros, dėl kurios astaksantinas prasiskverbia pro ląstelės membraną, jis gali padėti apsaugoti ląsteles tiek nuo vidinių, tiek nuo išorinių oksidacinių stresorių.

Astaksantinas yra biologiškai įsisavinamas daugybėje organų ir audinių, pavyzdžiui, raumenyse, odoje, plaučiuose ir širdyje.

Astaksantinas kaip maisto papildas vartojamas jau daugiau kaip 30 metų ir laikomas labai saugiu.

ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ SVEIKATA

Širdies ir kraujagyslių sveikata priklauso nuo tinkamo širdies, arterijų ir venų funkcionavimo. Oksidacinis stresas atlieka svarbų vaidmenį keliuose procesuose, dėl kurių gali sutrikti širdies ir kraujagyslių sveikata, pvz:

  • endotelio disfunkcija (sutrikusi arterijų sienelių ląstelių funkcija)
  • lipidų ir baltymų oksidacija (dėl kurios gali sutrikti ląstelių veikla)
  • Cholesterolio pusiausvyros sutrikimai

Keliuose naujausiuose tyrimuose buvo įvertintas astaksantino gebėjimas padėti palaikyti sveiką cholesterolio balansą, sumažinti lipidų oksidaciją ir pagerinti oksidacinę būklę (4).

AKIŲ SVEIKATA

Akis yra ypač pažeidžiama oksidacinio streso dėl didelio šviesos poveikio, gausaus mitochondrijų kiekio ir didelio fotoreceptorių medžiagų apykaitos greičio. Antioksidantai yra pirmoji žmogaus akių apsaugos nuo šių streso veiksnių linija.

Apie astaksantino poveikį akims pranešta atlikus keletą klinikinių tyrimų. Buvo įrodytas teigiamas poveikis nuo neigiamo UV spinduliuotės poveikio ir geltonosios dėmės degeneracijos (5). Dar vienas klinikinis tyrimas parodė teigiamą poveikį senstančių žmonių akių kraujotakai (6).

ODOS SVEIKATA

Dalis su amžiumi susijusių odos pokyčių atsiranda dėl fotosenėjimo. Kai odą veikia saulės spinduliai, UV spinduliai kenkia odai, nes gaminasi laisvieji radikalai, kurie gali ardyti kolageną ir pažeisti DNR. Dėl to gali pasireikšti nudegimai saulėje, patinimas ir uždegimas, senėjimas ir net kancerogenezė.

Įrodyta, kad iš mikrodumblių gaunamas astaksantinas apsaugo odą nuo UV spindulių ir taip veikia prieš senėjimą (7).

Klinikiniais tyrimais nustatyta, kad geriant astaksantino pagerėjo odos elastingumas ir drėgmė, sumažėjo senatvinių dėmių dydis ir raukšlės (8).

IMUNINĖS SISTEMOS FUNKCIJA

Astaksantinas padeda palaikyti atsparią imuninę sistemą, apsaugodamas ląsteles nuo reaktyviųjų deguonies rūšių (ROS). Imuninės ląstelės, reaguodamos į patogenus, gamina ROS, todėl yra ypač linkusios į oksidacinio poveikio daromą žalą. Dvigubai aklo atsitiktinių imčių tyrimo duomenimis, pagrindinė natūralaus astaksantino nauda imunitetui yra antikūnų gamyba, imuninių ląstelių proliferacija, antioksidacinis aktyvumas ir priešuždegiminis poveikis (9).

RAUMENŲ JĖGA IR APIMTIS

Vyresniame amžiuje mažėja skeleto raumenų skaidulų dydis ir skaičius, todėl mažėja skeleto raumenų masė ir jėga. Dėl nusilpusių raumenų gali sutrikti funkcijos, atsirasti neįgalumas ir silpnumas.

Tyrimas su sveikais pagyvenusiais asmenimis parodė, kad astaksantinas gerina raumenų dydį ir jėgą. Astaksantino vartojimas kartu su funkcinių treniruočių programa pagerino pagyvenusių žmonių raumenų jėgą, ištvermę ir judrumą (10).

SMEGENYS IR PAŽINIMAS

Astaksantinas pereina kraujo-smegenų barjerą, todėl gali turėti teigiamą poveikį smegenims. Ikiklinikinis tyrimas rodo, kad dėl galingų antioksidacinių astaksantino savybių gali sulėtėti smegenų senėjimas, nes centrinėje nervų sistemoje didėja smegenų kilmės neurotrofinio faktoriaus (BDNF) kiekis (11).

Klinikiniai tyrimai, kurių metu buvo vertinamas astaksantino poveikis pagyvenusių žmonių pažinimo funkcijoms, parodė geresnį užduočių atlikimą ir darbinės atminties pagerėjimą.

IŠVADA

Astaksantinas yra vienas iš galingiausių antioksidantų, galinčių padėti optimizuoti sveikatą ląsteliniu lygmeniu. Daugybė tyrimų patvirtina, kad astaksantino papildų vartojimas teigiamai veikia su amžiumi susijusių organų, tokių kaip širdis, smegenys, akys ir oda, pažeidimus.

Herbavel astaksantinas

Astaksantinas, 60 kapsulių

Aukštos kokybės maisto papildas

  • AstaPure® astaksantinas
  • Pakuotėje yra 60 kapsulių (1-2 mėnesiams)
  • Tinka vegetarams
Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais