Atlikus tyrimą nustatyta, kad suaugusieji, kurie per dieną išgeria nuo vieno iki trijų puodelių kavos, gali gyventi ilgiau nei kavos negeriantys žmonės.
Tyrėjai teigia, kad suaugusieji, kurie geria vidutinį kiekį (nuo 1,5 iki 3,5 puodelio per dieną) kavos, per septynerių metų stebėjimo laikotarpį rečiau miršta, palyginti su kavos negeriančiais asmenimis.
Šiame tyrime dalyvavo tie, kurie gėrimą vartojo nesaldintą, taip pat tie, kurie į kavą dėjo cukraus; dirbtinius saldiklius vartojančių asmenų rezultatai buvo ne tokie aiškūs.
Ankstesniuose tyrimuose, kuriuose buvo stebimas kavos poveikis sveikatai, kavos mėgėjai jau buvo siejami su ilgesniu gyvenimu, tačiau, priešingai nei šiame naujausiame tyrime, komanda teigia, kad iki šiol nė viename iš jų nebuvo išskirta nesaldinta kava ir kava su cukrumi ar dirbtiniais saldikliais.
Pietų Medicinos Universiteto Guangdžou mieste (Kinija) tyrėjai, naudodamiesi JK Biobanko duomenimis, vertino cukrumi saldintos, dirbtinai saldintos ir nesaldintos kavos vartojimo sąsajas su mirtingumu dėl visų priežasčių ir mirtingumu dėl specifinių priežasčių.
TYRIMO EIGA
Daugiau nei 171 000 Jungtinės Karalystės tyrimo dalyvių, kurie nesirgo širdies ligomis ar vėžiu, buvo užduoti įvairūs klausimai apie mitybą ir sveikatos būklę, siekiant nustatyti kavos vartojimo įpročius. Autoriai nustatė, kad per septynerių metų stebėjimo laikotarpį dalyviai, kurie gėrė bet kokį kiekį nesaldintos kavos, turėjo 16-21 proc. mažesnę tikimybę mirti nei dalyviai, kurie kavos negėrė. Jie taip pat nustatė, kad dalyviai, kurie kasdien išgerdavo nuo 1,5 iki 3,5 puodelio cukrumi saldintos kavos, 29-31 proc. rečiau mirė nei dalyviai, kurie kavos negėrė. Autoriai savo tyrime pažymėjo, kad suaugusieji, kurie gėrė cukrumi saldintą kavą, vidutiniškai į vieną puodelį įberdavo tik apie vieną arbatinį šaukštelį cukraus. Be to, šioje analizėje užfiksuotas vidutinis dienos cukraus kiekis viename kavos puodelyje yra daug mažesnis nei pagrindiniuose gėrimuose populiariuose kavos tinklų restoranuose, todėl tyrėjai pažymėjo, kad tai gali turėti įtakos rezultatams.
Autoriai taip pat pažymėjo, kad nors kava pasižymi savybėmis, dėl kurių gali būti naudinga sveikatai, tačiau klaidinantys kintamieji, tokie kaip socialinė ir ekonominė padėtis, mityba ir kiti gyvenimo būdo veiksniai, gali turėti įtakos rezultatams. Jie taip pat pabrėžė, kad dalyvių duomenys yra mažiausiai 10 metų senumo ir surinkti šalyje, kurioje arbata yra panašaus populiarumo gėrimas.
Remdamiesi šiais duomenimis, mokslininkai siūlo gydytojams savo pacientams pasakyti, kad daugumai kavos mėgėjų nėra reikalo išbraukti šio gėrimo iš savo mitybos raciono, tačiau atsargiai vertinti daugiau kalorijų turinčias specifines kavas.