The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Antibiotikų ir probiotikų ryšys

Antibiotikų ir probiotikų ryšys

Antibiotikų ir žarnyno mikrobiotos ryšys yra sudėtingas. Antibiotikai padeda kovoti su infekcijomis ir gali kontroliuoti žarnyno bakterijas – tiek gerąsias, tiek blogąsias.

Tačiau ilgą laiką vartojant didelį kiekį antibiotikų gali sutrikti jūsų virškinamojo trakto ekosistema ir sumažėti tiek gerųjų, tiek kenksmingųjų bakterijų. Taip pat kyla klausimas, ar turėtumėte probiotikus ir antibiotikus vartoti kartu. Viena vertus, kai kurie tyrimai parodė, kad probiotikai gali padėti sumažinti įprasto šalutinio antibiotikų poveikio riziką. Pavyzdžiui, žurnale „Journal of Medical Microbiology“ paskelbtoje tyrimų apžvalgoje nustatyta, kad žmonės, kurie probiotikus vartojo kartu su antibiotikais, mažiau viduriavo ir patyrė kitų virškinamojo trakto simptomų. Tačiau taip pat yra įrodymų, kad jų negalima vartoti kartu, nes toks derinys gali sulėtinti žarnyno atsigavimą. Pavyzdžiui, žurnale „Cell“ paskelbtame tyrime teigiama, kad žmonių, kuriems po antibiotikų kurso keturias savaites buvo skiriamas 11 padermių probiotikų kursas, žarnyno mikrobiota vėliau grįžo į normalią būseną.

GALIMAS RYŠYS?

Tyrėjai teigia, kad nors probiotikai padėjo kolonizuoti žarnyną naujomis sveikomis bakterijomis, jie pailgino iki gydymo antibiotikais žarnyne buvusių bakterijų atsigavimo laiką. Vis dėlto kai kuriems asmenims probiotikai gali būti naudingi vartojant antibiotikus. Pavyzdžiui, gerųjų bakterijų nykimas dėl antibiotikų vartojimo yra vis didesnė problema tarp vyresnio amžiaus žmonių, kurie yra jautresni infekcijoms ir gali dažnai vartoti antibiotikus. Kai kurie gydytojai bando kompensuoti šį galimą bakterijų sumažėjimą, rekomenduodami pacientams, vartojantiems tam tikros rūšies antibiotikus, padidinti probiotinių maisto produktų, tokių kaip jogurtas ar kefyras, vartojimą. Priklausomai nuo antibiotikų rūšies, geriausia probiotikus vartoti baigus gydymą antibiotikais, o ne jų vartojimo metu. Kadangi neturime galutinių įrodymų, kad probiotikai gali būti naudingi antibiotikus vartojantiems žmonėms, reikia atlikti tolesnius šios srities tyrimus. Kol kas geriausias būdas, jei jums paskirti antibiotikai, yra aptarti su gydytoju probiotikų reikšmę, įskaitant galimą probiotinių maisto produktų, kuriuos reguliariai valgote ir geriate, kiekio padidinimą.

Herbavel Probiotic 30

Herbavel Probiotic 30 Probiotic 30 (22.5 mlrd.), 60 kapsulių

  • Premium klasės išskirtinis produktas
  • 30 moksliškai pagrįstų gerųjų bakterijų padermių
  • 22.5 milijardai gerųjų bakterijų vienoje kapsulėje
  • Su klinikiniais tyrimais patvirtintais LIVAUX® prebiotikais
  • Padidina itin svarbių Faecalibacterium prausnitzii (F. prau) bakterijų kiekį žarnyne
Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais