The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Amilazė

Virškinimo fermentai: amilazė

Mažai žinomas faktas, kad vis daugiau sveikatos problemų gali būti siejama su maistinių medžiagų malabsorbcija dėl virškinimo fermentų trūkumo. Amilazė, lipazė ir proteazė yra trys pagrindiniai ir svarbiausi virškinimo fermentai, kuriuos organizmas naudoja virškinti maistui. Amilazė atsakinga už angliavandenių skaidymą į paprastą cukrų.

Kodėl jums turėtų rūpėti amilazė? Virškinimo fermentai veikia kaip katalizatoriai, kurie organizme pagreitina specifines chemines reakcijas. Jie suskaido didesnes molekules į lengviau absorbuojamas daleles, kurias organizmas gali įsisavinti ir kurių jam reikia gyvybei palaikyti.

Kuo amilazė naudinga jūsų sveikatai? Be pagrindinės funkcijos, angliavandenių skaidymo, ji atlieka ir kitas naudingas funkcijas sveikatai.

PAGERĖJĘS VIRŠKINIMAS

Jūsų burna yra ta vieta kur maisto apdorojimas pradedamas mechaniniu ir cheminiu būdu – naudojant žandikaulį, dantis ir seiles. Amilazė yra gyvybiškai svarbi virškinimo procesui, todėl, kad jos reikia apdoroti krakmolui, kuris yra pagrindinis šaltinis iš kurio žmogus gauna gliukozę.

Visada svarbu maistą sukramtyti tinkamai. Kodėl? Todėl, kad jei nesukramtysite maisto tinkamai, jūsų organizmas turės daugiau dirbti, kad suvirškintų ir išskirtų maistines medžiagas iš jūsų suvalgytų produktų. Tinkamai sukramtydami maistą, jūs suteiksite daugiau laiko amilazei apdoroti angliavandenius kuriuos suvartojote, ir kuo ilgiau galės veikti amilazė, tuo geresnis bus jūsų virškinimas.

Be to, kasos ląstelės išskiria kitą amilazės formą, kuri vadinama kasos amilaze. Ji veikia plonojoje žarnoje ir užbaigia angliavandenių virškinimo procesą.

DAUGIAU ENERGIJOS

Be abejo jūs žinote, kad maistas ne tik suteikia jūsų kūnui maistines medžiagas, bet ir suteikia energiją, kurios jums reikia kasdien. Gliukozė yra pagrindinė cukraus molekulė, kurią organizmas naudoja energijai. Ir nors jūs nenorite turėti aukšto gliukozės lygio (pagalvokite apie diabetą), jūs norite gauti tam tikrą gliukozės kiekį iš sveikų maisto šaltinių.

Amilazė jūsų organizme suskaido krakmolą į du cukraus vienetus, maltozę ir izomaltozę, o tada kiti fermentai vadinami maltaze ir izomaltaze, hidrolizuoja šiuos du cukrus į atskirą monosacharido gliukozę. Maisto produktai, kurių sudėtyje yra daug krakmolo: duona, grūdai, makaronai, ryžiai, pupelės, kukurūzai, bulvės, žirniai. Jei ne amilazė, jūsų organizmas negalėtų tinkamai panaudoti šiuos produktus energijai.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais