Ilgiau gyventi norintys vyrai turėtų išlikti fiziškai aktyvūs kaip įmanoma ilgiau, nustatyta ilgalaikiu tyrimu, kurio rezultatus praneša Britų sporto ir medicinos žurnalas.
1972 – 1973 metais Oslo tyrimo metu buvo atrinkta beveik 15 000 Norvegijos vyrų, kurių amžius nuo 40 iki 49 metų. 2000 metais vis dar gyvų buvusių vyrų buvo paprašyta užpildyti anketą apie jų kasdienį fizinį aktyvumą. Tai apėmė viską – nuo sėdėjimo priešais televizorių iki sporto treniruočių kelis kartus per savaitę.
2012 metais vyrai, kurie Oslo tyrime jau anksčiau pranešė, kad yra fiziškai aktyvūs bent 30 minučių per dieną, šešias dienas per savaitę – turėjo 40% mažesnę tikimybę numirti nuo bet kokios priežasties. Nustatyta, kad reguliariai vidutinio intensyvumo fizine veikla užsiiminėję vyrai gyveno vidutiniškai penkerius metus ilgiau lyginant su fiziškai neaktyviais.
Nors tyrimu aiškiai nustatyta, kad aktyvūs vyresnio amžiaus vyrai gyvena ilgiau, jis neatsako į klausimą – kodėl. Tiriamieji, kurie išgyveno iki 2012 metų, turėjo daryti ir kažkokius kitus veiksmus, dėl kurių galėjo būti dėkingi savo ilgaamžiškumui. Deja, šis tyrimas jų neapima. Be to, užslėptos sveikatos problemos taip pat galėtų paaiškinti kodėl, kai kurie vyrai gyveno trumpiau ir judėjo mažiau. Nepaisant šių trūkumų, absoliuti dauguma mokslinių tyrimo rodo, kad fizinis aktyvumas vyresniems vyrams daugiau padeda nei kenkia.