The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Skydliaukė

9 medicininės priežastys kodėl auga svoris

Didžioji dauguma žmonių priauga svorio dėl to, kad valgo ir geria daugiau kalorijų nei išeikvoja jų dienos metu. Kalorijų perteklius virsta riebalais ant žmonių kūnų.

Tačiau kai kuriais atvejais svorio didėjimas gali būti susijęs su esama sveikatos būkle. Apžvelgiame devynias priežastis, kurios gali sukelti svorio augimą.

PER MAŽAS SKYDLIAUKĖS AKTYVUMAS

Tai reiškia, kad skydliaukė gamina per mažai skydliaukės hormonų, kurie atlieka pagrindinį vaidmenį reguliuodami medžiagų apykaitą. Nors skydliaukės aktyvumas gali sutrikti bet kokio amžiaus ir lyties asmenims – įprastai su tuo susiduria vyresnio amžiaus moterys. Ši būklė įprastai gydoma kasdien geriant hormonus pakeičiančius vaistus.

DIABETO GYDYMAS

Svorio augimas yra dažnas šalutinis poveikis žmonėms, kurie insulino pagalba kontroliuoja diabetą. Insulinas padeda kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje. Kai kurie žmonės ilgai sergantys diabetu linkę valgyti daugiau maisto negu jiems reikia siekdami išvengti cukraus kiekio kraujyje sumažėjimo.

SENĖJIMAS

Žmonių raumenynas nyksta jiems senstant. Daugiausia dėl to, kad jie tampa vis mažiau aktyvūs. Raumenys labai efektyviai degina kalorijas, todėl mažesnė raumenų masė reiškia, kad jums reikia mažiau kalorijų. Jei valgote ir geriate tiek, kiek visada, bet tampate mažiau aktyvūs – tai gali lemti svorio augimą. Siekdami sumažinti raumenų nykimą – turėtumėte stengtis išlikti aktyvūs ir reguliariai sportuoti.

GYDYMAS STEROIDAIS

Steroidai, dar žinomi kaip kortikosteroidai, naudojami gydyti įvairias būkles, įskaitant astmą ir artritą. Ilgalaikis kortikosteroidų tablečių vartojimas kai kuriems žmonėms padidina apetitą, todėl valgoma daugiau ir tai lemia svorio augimą. Taip yra, nes steroidai veikia smegenų sritis, kurios atsakingos už alkio ir sotumo jausmą. Kuo ilgiau vartojate tokius vaistus – tuo turite būti atsargesni.

KUŠINGO SINDROMAS

Tai labai retas hormoninis sutrikimas, nustatomas maždaug 1 iš 50.000 žmonių. Jis išsivysto dėl ilgai trunkančio per didelio kortizolio kiekio poveikio žmogaus organizmui. Svorio padidėjimas yra įprastas požymis. Riebalai dažniausiai kaupiasi ant krūtinės, veido ir pilvo.

STRESAS IR BLOGA NUOTAIKA

Žmonės skirtingai reaguoja į stresą, nerimą ir depresinę nuotaiką. Kai kurie žmonės gali netekti svorio, kiti gali jo priaugti. Kai kurie tiesiog įjunksta į maistą kaip į kompensaciją blogiems išgyvenimams. Tada prasideda užburtas ratas – žmogus priauga svorio, nes jaučiasi blogai, tada valgo dar daugiau ir toliau tunka. Jei jums atrodo, kad esate emocinis valgytojas – susiraskite kitokių užsiėmimų, kurie jus nuramintų, pvz., hobį, rinkitės pasivaikščiojimą gamtoje, susitikite su draugais ir pan.

NUOVARGIS

Kai kurie tyrimai rodo, kad žmonės, kurie miega mažiau nei po septynias valandas per parą yra labiau linkę turėti antsvorio nei tie, kurie miega devynias valandas ir ilgiau. Neaišku, kodėl taip yra, bet viena teorija teigiama, kad miego trūkumas sumažina medžiagos leptino kiekį organizme, kuri yra atsakinga už sotumo pojūtį. Be to, jei visada jaučiatės pavargę, tikėtina, kad dažniau užkandžiausite nesveikais produktais siekdami gauti energijos greitai.

SKYSČIŲ SULAIKYMAS

Skysčių sulaikymas (edema) sukelia kūno dalių pabrinkimą, dėl to auga svoris.

POLICISTINIŲ KIAUŠIDŽIŲ SINDROMAS (PKS)

PKS yra būklė, kuri daro įtaką moters kiaušidėms. Simptomai gali pasireikšti nereguliariais periodais, sunkumu pastoti, pertekliniais plaukais ir svorio didėjimu. Tikslios PKS priežastys nežinomos, bet manoma, kad tai susiję su hormonais.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais