The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Maisto produktai mažinantys cholesterolio kiekį

5 maisto produktai, padedantys mažinti aukštą cholesterolio kiekį

Mityba neabejotinai turi įtakos cholesterolio kiekiui. Iš tiesų, pakeitus maistą galima sumažinti cholesterolio kiekį ir pagerinti kraujyje esančių riebalų armados sudėtį.

Švieži vaisiai ir daržovės, neskaldyti grūdai ir gerieji riebalai – visa tai yra sveikatai palankios mitybos dalis. Tačiau kai kurie maisto produktai pasižymi geresnėmis cholesterolį mažinančiomis savybėmis.

Kaip? Kai kuriuose cholesterolio kiekį mažinančiuose maisto produktuose yra nemažai tirpiųjų skaidulų, kurios virškinimo sistemoje suriša cholesterolį ir jo pirmtakus ir ištraukia juos iš organizmo, kol jie dar nepateko į kraujotaką.

Kiti maisto produktai turi polinesočiųjų riebalų, kurie tiesiogiai mažina MTL, arba blogojo, cholesterolio kiekį. O tie, kuriuose yra augalinių sterolių ir stanolių, neleidžia organizmui įsisavinti cholesterolio.

Štai penki tokie maisto produktai:

AVIŽOS

Lengvas būdas pradėti mažinti cholesterolio kiekį kraujyje – pusryčiams rinktis avižinius dribsnius. Taip gausite nuo vieno iki dviejų gramų tirpių skaidulų. Įdėkite bananą arba keletą braškių, kad gautumėte dar pusę gramo.

PUPELĖS

Pupelėse ypač daug tirpių skaidulų. Be to, jas organizmas virškina ilgiau, todėl po valgio ilgiau jaučiatės sotūs. Tai taip pat viena iš priežasčių, kodėl pupelės yra naudingas maistas žmonėms, norintiems numesti svorio.

RIEŠUTAI

Tyrimai rodo, kad migdolų, graikinių, žemės riešutų ir kitų riešutų valgymas naudingas širdžiai. Suvalgant dvi porcijas (apie 60 gramų) riešutų per dieną, MTL gali šiek tiek sumažėti, maždaug 5 %. Riešutuose taip pat yra papildomų maistinių medžiagų, kurios saugo širdį kitais būdais.

MAISTO PRODUKTAI, PRATURTINTI STEROLIAIS IR STANOLIAIS

Iš augalų išgauti steroliai ir stanoliai trukdo organizmui įsisavinti cholesterolį iš maisto. Dabar įmonės jų deda į įvairius maisto produktus. Jų taip pat galima įsigyti kaip papildų. Per dieną gaunant du gramus augalinių sterolių arba stanolių, MTL cholesterolio kiekis gali sumažėti apie 10 %.

RIEBI ŽUVIS

Valgant žuvį du ar tris kartus per savaitę galima sumažinti MTL dviem būdais: pakeičiant mėsą, kurioje yra sočiųjų riebalų, didinančių MTL, ir gaunant MTL mažinančių Omega 3 riebalų. Omega 3 mažina trigliceridų kiekį kraujyje ir saugo širdį, prisideda prie širdies ritmo sutrikimų prevencijos.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais