The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Supermaisto produktai

4 supermaisto produktai, kuriuos vertėtų vartoti

Supermaistas yra populiarus žodis, kurį tikriausiai matėte sveikatos tinklaraščiuose, maisto prekių parduotuvėse ir girdėjote iš geranoriškai nusiteikusių draugų. Kiekvienais metais atsiranda vis naujas madingas supermaisto produktas.

Nesvarbu, ar naujausias mados klyksmas yra retas vaisius iš Amazonės, ar sėklos, kurios gydo visas žinomas ligas, didesnė dauguma supermaisto produktų paremti gandais, o ne įrodymais apie tikrą naudą sveikatai.

Toliau pateikiame trumpą keturių maisto produktų, kurių nauda pagrįsta svariais įrodymais, sąrašą.

SPIRULINA

Spirulina yra mėlynai žalias dumblis, kuriame yra 55-70 % visaverčių baltymų, išgarsėjęs po to, kai NASA pradėjo jį tirti naudojimui kosminėse misijose. Be to, spirulinoje yra didelis kiekis beta karotino, keletas mikroelementų, vitaminų ir provitaminų bei pseudovitaminų. Spirulina pasižymi geru saugumo profiliu, turi priešuždegiminį ir antioksidacinį poveikį.

Tyrimai rodo, kad vartojant spiruliną galima reikšmingai sumažinti MTL, trigliceridų ir bendrąjį cholesterolio kiekį, o kartu padidinti DTL kiekį. Tyrimai su gyvūnais rodo, kad spirulina taip pat gali turėti neuroprotekcinį poveikį, tačiau šiam poveikiui patvirtinti reikalingi tyrimai su žmonėmis.

Deja, spirulina yra blogiausio skonio produktas šiame sąraše.

TAMSIOS UOGOS

Tamsios uogos, įskaitant mėlynes, yra puikus fitocheminių medžiagų ir pterostilbeno šaltinis. Manoma, kad antocianinai yra tikėtina priežastis, dėl kurios tamsios uogos gali pagerinti smegenų veiklą. Vyresnio amžiaus žmonės gali valgyti tamsių uogų, kad pagerintų atmintį. Šio poveikio mechanizmas – smegenų neurotrofinio faktoriaus, vadinamo BDNF, didėjimas – potencialiai gali veikti ir jaunus žmones, nors ši tyrimų sritis yra preliminari.

ČESNAKAI

Yra svarių įrodymų, kad česnakai gali pagerinti širdies ir kraujagyslių sveikatą, nes mažina kraujospūdį ir gerina cholesterolio kiekį kraujyje. Česnakai taip pat pasižymi antioksidaciniu poveikiu, nes palaiko galingo antioksidanto glutationo veiklą. Taip pat yra įrodymų, kad česnakų vartojimas gali padėti sumažinti gliukozės kiekį kraujyje nevalgius. Česnako skiltelių įtraukimas į savo mitybą yra vienas sveikesnių įpročių.

LAPINIAI ŽALUMYNAI

Žaliose lapinėse daržovėse, kaip ir burokėliuose, yra daug nitratų. Tiesą sakant, burokėliuose nitratų yra tiek daug, kad jie gali būti potencialus ergogeninis produktas ir papildas prieš treniruotę – burokėlių sulčių forma.

Nitratai gerina kraujotaką, nes plečia kraujagysles. Kasdien valgant daug nitratų turinčių daržovių (pavyzdžiui, rukolos, lapinių kopūstų, krapų, burokėlių ir kt.), ilgainiui gali sumažėti kraujospūdis.

Apsvarstykite galimybę į savo mitybą įtraukti keletą šių maisto produktų ir palaipsniui keisti savo gyvenimo būdą.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais