The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Kaip sulieknėti

12 patarimų kaip sulieknėti

Žemiau pateikiame dvyliką naudingų patarimų lieknėjantiems. Kaip sulieknėti:

1. Nepraleidinėkite pusryčių

Pusryčių atsisakymas sulieknėti nepadės. Praleisdami pusryčius negausite būtinų maistinių medžiagų, be to, tikėtina, kad daugiau užkandžiausite dienos metu, nes jausitės alkani. Galiausiai tai duos priešingą efektą.

2. Valgykite reguliariai

Reguliarus valgymas skatina medžiagų apykaitą, todėl kalorijos deginamos greičiau. Tai taip pat mažina pagundą užkandžiauti nesveikais užkandžiais, kuriuose dažnai būna daug riebalų ir cukraus.

3. Valgykite daug vaisių ir daržovių

Vaisiuose ir daržovėse yra mažai kalorijų ir riebalų, bet juose daug skaidulų – visų trijų esminių ingredientų siekiant sulieknėti. Juose taip pat daug vitaminų ir skaidulų. Pastaba. Daugelyje vaisių yra daug cukraus, todėl patartina vaisius vartoti pirmoje dienos pusėje. Antroje dienos pusėje rekomenduojame rinktis daržoves.

4. Būkite aktyvesni

Aktyvumas svarbus siekiant sulieknėti ir išlikti lieknam. Nevertinant visos kitos naudos organizmo sveikatai, aktyvus gyvenimo būdas gali padėti sudeginti kalorijų perteklių. Susiraskite aktyvią veiklą, kuri jums patinka ir įtraukite ją į savo dienotvarkę.

5. Gerkite daugiau vandens

Kartais užtenka išgerti stiklinę vandens, kad jaustumėtės sotesni ir be reikalo „neįlystumėte“ į šaldytuvą.

6. Valgykite daug skaidulų turintį maistą

Maisto produktai turintys daug skaidulų leidžia jums ilgiau jaustis sotiems – tai idealu siekiant sulieknėti. Daug skaidulų yra augalinės kilmės maisto produktuose – vaisiuose, daržovėse, avižose, pilno grūdo duonoje, pupelėse, lęšiuose, ruduose ryžiuose ir makaronuose.

7. Skaitykite maisto etiketes

Skaitydami maisto etiketes galite pasirinkti sveikesnius produktus. Naudokite kalorijų informaciją siekdami išsiaiškinti ar produktas tinka jūsų mitybai.

8. Naudokite mažesnę lėkštę

Naudodami mažesnes lėkštes ir dubenius palaipsniui galite įprasti valgyti mažesnes porcijas ir nesijausti alkani. Užtrunka apie 20 minučių kol skrandis duoda signalą smegenims, kad jis yra pilnas, todėl valgykite lėtai ir stenkitės nustoti valgyti dar prieš pasijausdami visiškai sotūs.

9. Nedrauskite sau jokių produktų

Nedrauskite sau valgyti jokių maisto produktų, ypatingai tų, kuriuos labai mėgstate. Draudimai gali turėti priešingą efektą – tokių produktų norėsite dar labiau. Valgykite juos saikingai ir neviršykite nusistatytos paros kalorijų normos.

10. Nelaikykite namie „šlamštmaisčio“

Norėdami išvengti pagundų, stenkitės namuose nelaikyti nesveiko maisto – šokolado, sausainių, saldžių ir gazuotų gėrimų. Vietoje to rinkitės sveikus užkandžius – vaisius, riešutus, ryžių „trapučius“.

11. Sumažinkite alkoholio suvartojimą

Standartinėje vyno taurėje gali būti tiek kalorijų, kiek plytelėje šokolado. Laikui bėgant per didelis alkoholio suvartojimas gali prisidėti prie svorio augimo.

12. Planuokite valgymus

Pabandykite planuoti pusryčius, pietus ir vakarienę bei užkandžius bent savaitei į priekį. Stenkitės laikytis plano ir nevartoti per daug kalorijų.

NAUDINGA INFORMACIJA

Norite sužinoti daugiau apie lieknėjimą? Spauskite čia.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais