Prekių krepšelis

The Science of Nutrition

Nemokamas pristatymas nuo 35 € krepšelio vertės

labas@healthylife.lt | +370 607 72107

Informacija

Kontaktai

+370 607 72107
labas@healthylife.lt

Socialiniai tinklai

Nuovargio priežastys

10 medicininių nuovargio priežasčių

Daugelis nuovargio atvejų atsiranda dėl streso, nepakankamo miego, netinkamos mitybos ir kitų gyvenimo būdo veiksnių. Bet kokia rimta liga, pvz., vėžys ar insultas arba sveikimas po medicininio gydymo gali sukelti nuovargį. Tačiau kitos ligos taip pat gali sukelti išsekimą.

Pateikiame 10 sveikatos būklių, kurios kaip žinoma, sukelia nuovargį.

  1. ANEMIJA

Viena iš dažniausiai pasitaikančių medicininių priežasčių, dėl kurių jaučiamas nuolatinis išsekimas, yra geležies stokos anemija.

Gausias mėnesines patiriančios ir nėščios moterys yra ypač linkusios į anemiją.

Tačiau anemija taip pat gali paveikti vyrus ir moteris po menopauzės, kai dažniausios priežastys yra skrandžio ir žarnyno problemos, pvz., opa ar nesteroidinių vaistų nuo uždegimo vartojimas.

Paprastai jaučiatės, kad negalite nieko daryti, raumenys apsunkę ir labai greitai pavargstate.

Vitamino B12 stokos anemija taip pat gali sukelti nuovargį.

Per didelis kiekis geležies taip pat gali sukelti nuovargį. Tai vadinama geležies pertekliaus organizme sutrikimu – hemochromatoze. Tai gana reta paveldima būklė, kuri pasireiškia vyrams ir moterims nuo 30 iki 60 metų.

  1. MIEGO APNĖJA

Miego apnėja yra būklė, kai miegant protarpiais nutrūksta ir vėl atsinaujina kvėpavimas. Dėl to garsiai knarkiama ir sumažėja deguonies kiekis kraujyje. Kvėpavimo sunkumai reiškia, kad naktį dažnai pabundate ir kitą dieną jaučiatės išsekę. Tai dažniausiai pasitaiko vidutinio amžiaus vyrams, turintiems antsvorio. Alkoholio vartojimas ir rūkymas pablogina situaciją.

  1. NEPAKANKAMA SKYDLIAUKĖS FUNKCIJA

Nepakankama skydliaukės funkcija reiškia, kad jūsų organizme yra per mažai skydliaukės hormonų (tiroksino). Dėl to jaučiatės pavargę. Taip pat galite priaugti svorio, gali skaudėti raumenis bei sausėti oda. Tai dažniau pasitaiko moterims ir dar dažniau vyresniame amžiuje.

Gydytojas gali diagnozuoti nepakankamą skydliaukės funkciją atlikęs kraujo tyrimą.

  1. CELIAKIJA

Tai visą gyvenimą trunkanti liga, kurią sukelia į glitimą reaguojanti imuninė sistema. Glitimas yra kviečių, miežių ir rugių baltymas, jo galima rasti tokiuose maisto produktuose kaip makaronai, duona, pyragai, grūdai. Be nuovargio, kiti celiakijos simptomai yra viduriavimas, pilvo pūtimas, anemija ir svorio kritimas.

Gydytojas gali atlikti kraujo tyrimą ir patikrinti ar nesergate celiakija.

  1. LĖTINIO NUOVARGIO SINDROMAS

Lėtinio nuovargio sindromas yra stiprus nuovargis, kuris tęsiasi mažiausiai keturis mėnesius. Gali būti ir kitų simptomų, tokių kaip raumenų ar sąnarių skausmai.

  1. DIABETAS

Vienas pagrindinių I ir II tipo diabetų simptomų yra didelis nuovargis. Kiti pagrindiniai simptomai yra stiprus troškulys, dažnas šlapinimasis (ypač naktį) ir svorio kritimas. Pasitarkite su šeimos gydytoju, jei manote kad turite diabeto simptomų.

  1. LIAUKŲ KARŠTINĖ

Liaukų karštinė yra dažna virusinė infekcija, sukelianti nuovargį kartu su karščiavimu, gerklės skausmu ir patinusiomis liaukomis. Dažniausiai pasitaiko paaugliams ir jauniems suaugusiems. Simptomai paprastai išnyksta per 4-6 savaites, tačiau nuovargis gali tęstis dar kelis mėnesius.

  1. DEPRESIJA

Be to, kad jaučiate liūdesį, depresija taip pat gali sukelti fizinį nuovargį. Ji gali sutrikdyti miego ritmą, pvz., gali būti sunku užmigti arba galite nubusti anksti ryte, todėl dienos metu jausitės labiau pavargę.

  1. NERAMIŲ KOJŲ SINDROMAS

Tai lėtinė jutiminė – motorinė liga, pasireiškianti intensyviu noru judinti kojas. Šis sindromas dažnai sukelia ilgalaikę nemigą naktį ir nuolatinį mieguistumą dieną. Taip pat gali atsirasti nemalonus ropojimo pojūtis arba gilus kojų skausmas. Arba jūsų kojos gali spontaniškai trūkčioti per naktį.

Kad ir kokie būtų jūsų simptomai, jūsų miegas bus sutrikęs ir prastos kokybės, todėl visą dieną jausitės labai pavargę.

  1. NERIMAS

Jausti nerimą kartais yra visiškai normalu. Tačiau kai kurie žmonės jaučia nuolatinį nekontroliuojamą nerimo jausmą, kuris yra toks stiprus, kad daro įtaką jų kasdieniam gyvenimui.

Gydytojai tai vadina generalizuotu nerimo sutrikimu (GNS). Tai dažna liga, kuri paveikia šiek tiek daugiau moterų nei vyrų. GNS sergantys žmonės ne tik jaučia nerimą ir irzlumą, bet ir jaučiasi pavargę.

Nemokamas pristatymas

Nuo 35 € krepšelio vertės

Grąžinimo garantija

Grąžinkite per 14 d.

Kokybės garantija

Sertifikuota, registruota VMVT

100% saugus atsiskaitymas

SEB / Swedbank / Grynais